Kongsvinger IL - Ishockey

Kongsvinger IL - Ishockey

Årsmøte Kongsvinger Idrettslag

Postet av Kongsvinger IL - Ishockey den 25. Feb 2021

Årsmøte i KIL Allianseidrettslag vil bli avholdt 29.April, klokken 19.00 i Peisestuen på Gjemselund.


0 Kommentar

60 År med hockey.

Postet av Kongsvinger IL - Ishockey den 24. Feb 2021

Ishockey Klubben vår  fyller 60 år! 

På fredag er det 60 år siden Terje Marthinsen og Rolf Erik Johnsen var med på å stifte klubben i 1961. 


Les mer om historien på: 

https://mittkongsvinger.no/ishockey-kongsvinger-il-ishockey-rolf-erik-johnsen/60-arsjubileum-for-ishockeyklubben/677698
0 Kommentar

Avlyst 2.div

Postet av Kongsvinger IL - Ishockey den 31. Jan 2021

28.Januar besluttet NIHF at sesongen for 1.div kvinner og 2.div herrer avlyses.


«Myndighetene har ennå ikke gitt tillatelse til at seniorspillere utenfor Toppidretten skal kunne spille kamper. Mange steder er de også forhindret fra å trene for fult. I vår dialog med myndighetene og NIF har vi ikke mottatt signaler på at dette vil endre seg med det første. NIHF har derfor vedtatt at 2 div menn senior og 1 div Kvinner senior sesongen 20/21 avlyses.

NIHF beklager dette.» 


Det kom dessverre ikke som noen overraskelse, men vi hadde selvfølgelig et lite håp. Og vi støtter forbundet sin avgjørelse med sånn situasjonen er i dag. 


Vi ser framover og arbeidet mot en 21/22 sesong vil starte opp! 


Om forbundet sine kampavvikling som gjelder alle kan leses om: https://www.hockey.no/nyheter/2020/oppdatering---kampavvikling-resten-av-sesongen-2021/?fbclid=IwAR39ssMngNC1gpL0isoBofi-8WZUa46xVI0TfPzFYwesYVJBbwkyCeQpsYE0 Kommentar

Støtt oss på Virtuell Kamp

Postet av Kongsvinger IL - Ishockey den 1. Nov 2020

Vil du kjøpe billett til en virtuell kamp? Eller frister det med en virtuell kaffe og vaffel i høst mørket?

Nå har du mulighet til å støtte klubben vår med akkurat det.
Korona situasjonen gjør det vanskelig å drive klubben optimalt med tanke på kiosk slag og billett inntekter. Nå som også 2.divisjon er utsatt igjen, og fortsatt usikkert når den kommer i gang. A-laget sine kamper er med på å bidra med mye inntekt i kiosk salg.

Men nå har du altså mulighet til å kjøpe virtuell billett, kaffe eller vaffel.
VIPPS: #52375

Kaffe 15,-
Vaffel 20,-
Billett 50,-


Vi setter stor pris på ditt bidrag. Og i mellomtiden må vi alle ta den delen av ansvaret denne felles dugnaden krever. Så vi alle snart kan komme tilbake til en mer normal hverdag.Vil du se kamp mens du nyter din virtuelle kaffe eller vaffel.
Sendes alle våre lag sine kamper på LiveArena


0 Kommentar

Re-signering for A-laget

Postet av Kongsvinger IL - Ishockey den 27. Okt 2020

Victor Zetterberg (L)

En ny signering på få dager som vi er veldig fornøyde med. Får hilse Victor Zetterberg velkommen tilbake for ett nytt år, og denne gang fra start av sesongen.

Super glad att vi fått med Victor, eller ZA, från start i år. En toppspiller med en meget sterk offensiv. Hans rutine fra spill i Get og 1 div kommer bli viktig for laget. Han viste bra leder egenskaper i fjor når han kom in seint. Tok våre yngre grabber under sina vinger og snakket mye med dem. 

 

 

Anders Angelbrant     

Sportslig leder U14-Senior

Kongsvinger IL Ishockey

 


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline